Kapat

778 Çek Cumhuriyeti – Rusya Basketbol Tahminleri 13 Eylül

2.Tur maçları başlıyor. Çekler, Fransa’nın arkasında 2.durumda. 6 maçta 5 galibiyet elde ettiler. Jan Vesely milli takıma geri döndü, Tomas Satoransky ile birlikte kadrodalar. Bu ikili takıma önderlik eden oyuncular. Bu maçtan önce hazırlık turnuvası geçirdiler, Hamburg’da oynanan finalde ilk yarısını 51-30 önde geçtikleri maçta, maç sonu Türkiye’ye 89-80 mağlup oldular. Hazırlık maçlarında oyun yapılarını pek beğenmedim, ritmden ve organizeden uzak oyun yapıları vardı. 2 ay parkelere ara veren Jan Vesely de henüz havasını bulmuş gözükmedi.

Rusya, Çekler’in arkasında 3.sırada bulunuyor. 6 maçta 3 galibiyet elde ettiler. Takımın ilk 5 oyuncusu Mozgov’dan kötü haber geldi, Movgoz Orlando Magic ile NBA sezonuna hazırlanacağı için kadroda yer almadı. Alexey Shved yine takımın en büyük kozu olacak, kadrodaki diğer isimler, Dmitry Kulagin, Sergey Karasev, Semen Antonov, Vladimir Ivlev, Dmitry Khvostov, Vitaly Fridzon, Nikita Kurbanov, Andrey Zubkov, Petr, Gubanov, Mikhail Kulagin, Ivan Ukhov, Evgeny Baburin, Nikita Balashov ve Artem Klimenko.

Zor bir karşılaşma olacağı kesin. Çek Cumhuriyeti takımını son hazırlık müsabakasında beğenmediğim için, Alexey Shved önderliğinde Rusya tarafında duruyorum.