Kapat

778 Darüşşafaka – Ted Kolejliler Maç Tahmini

Daçka oyun netliği açısından TBL’nin en formda takımı diyebiliriz. Her geçen hafta kusursuza daha da yaklaşıyorlar. Takımdaki görev tanımları çok net durumda. Geçen haftaki Beşiktaş galibiyetinde de bunu gördük. En köşede kalmış Greer bile sürpriz bir performans ile 15 sayı buldu. Seibutis, Jamon Gordon, Shurna ve Ersin gibi isimlerden zaten düzenli katkı alıyorlar. Taylor Brown’ın da kenardan gelerek takıma kattığı enerji inanılmaz seviyede.
TED için işler pek de yolunda gitmiyor. Geçen hafta İBB’den de çift haneli fark yediler. Yetenekli oyunculara sahip olsalar da bu silahları belli bir düzen içinde kullanamıyorlar. Geçen hafta Plisnic ön plana çıktı. Tucker da ortalamasını yakaladı. Cevher’den sürpriz bir katkı aldılar. Fakat Pittman, Gatens ve Grreen gibi isimlerle fazla ilerleyebilecek gibi görünmüyorlar.
Daçka belki de ilk dakikadan itibaren TED’i düzen dışına itebilir. Tabi ki burada onların isteği önemli olacak. Rotasyona pek fazla girmeden rakibi ciddiye alırlarsa daha ilk çeyrekten fark açılacaktır. TED’e bu düzen ile güvenmem imkansız. 7,5/14,5 handikaba rağmen 1/1 diyorum. İM/1