Kapat

779 Tofaş – Konyaspor Maç Tahmini

Tofaş geçen hafta bence sürpriz bir performans ile Eskişehir engelini aşmayı başardı. Aslında normal bir sonuç bu. Fakat Tofaş’ın sezon başından beri oynadığı biçimsiz oyunun ardından bu galibiyeti sürpriz olarak nitelendiriyorum. Yeni transfer Todic pek etkili görünmedi. Ama Qvale, Wood, Harris ve Patterson gibi yabancılar tam performans gösterdiler. Elonu’nun süreleri iyice düşmeye başladı. Yerlilerden de sadece Samet Geyik’ten aktif olarak yararlanabiliyorlar.
Torku’da bir sıkıntı var. Fakat bunu kelimelerle ifade etmek biraz güç. Kadro güçlendirilmesine rağmen performans buna parelel olarak artmadı. Geçen hafta Trabzonspor’dan 92 sayı yiyerek farklı mağlup oldular. Warrick takıma çabuk ısınmış gibi görünüyor. Rasic ve Guinn de etkili göründüler. S.Williams’ın sürelerinde büyük düşüş görecektik zaten. Bunu ilk haftadan görmek şaşırtıcı oldu. De Vries’ta hala bir problem varmış gibi görünüyor. İlk devrenin son döneminde hiç oynamayan De Vries’ın hala sakatlığıyla ya da mental olarak bir problem yaşadığını düşünüyorum. Geçen hafta da en çok aranan isim kuşkusuz Mayo’ydu. Devre arasından sonra ülkeye giremeyen oyuncunun sözleşmesi fesh edildi ve yerine Ernest Bremer transferi yapıldı.
Kuşkusuz boyalı alanda sert geçecek ikili mücadeleler göreceğiz. Dış atışlarda ritmini aşan takım maçtan üstünlükle ayrılacak. Ben haftalardır Torku’nun hareketlenmesini bekliyorum. Yine onların tarafındayım ve 3,5’luk handikabı kullanarak MS2 diyorum. Maç Sonucu 2