Kapat

780 Braunschweig – Artland Maç Yorumu

Braun geçen hafta Bremerhaven deplasmanında galip gelmeyi başardı. Kendi denkleri olan takımlara karşı gerçekten iyi mücadele ediyorlar. Son dönemde Alba, Bonn, Münih ve Frankfurt gibi takımlara karşı oynadılar. Kısa vadede biraz daha iyi performans gösterebilecekleri bir fikstürle karşı karşıya olacaklar. Allen ve Visser gibi uzunları iyi kullanmayı sürdürmeleri gerekiyor. Joyce’un Simon ile girdiği rotasyonda daha etkili performanslar göstermesi şart. İki oyun kurucunun aldığı süreler birbirine denk olmaya başladı. Abromaitis ve McElroy’un da dış atışlarda biraz daha sivrilmeye ihtiyacı var.

Artland geçen hafta beklediğim gibi Hagen karşısında galip gelemedi. Hagen’in hücum gücünü durduramadılar. Son dönemde çok etkisiz görünüyorlar. Son galibiyet 3 Aralık’ta geldi. Geçen hafta da Holston çok verimli oynadı. Attığı 18 sayının yanında yaptığı 8 asist çok değerliydi. Graves istikrarlı oyununu sürdürdü. King hala istediği gibi beslenemiyor. King’den çok Hill bu bölgede daha etkili olmaya başladı.

Artland acil şekilde galip gelmek istiyor. Fakat Braun da son dönemde iyi oynuyor. Kendi evindeyken Artland’a zorluk çıkarmak adına her şeyi yapacaklardır. Başa baş bir maç bekliyorum. 5,5 handikap avantajıyla MS1 alınır.