Kapat

782 Manresa – Estudiantes Maç Tahmini

Manresa son 6 maçta 5 mağlubiyet alarak ligte kalma ihtimalini azalttı. Son 1 aydır çok iyi mücadele etseler de bir çok maçta maç sonunu getirememeleri mağlubiyete sebep oldu. Son 7 iç saha maçının 5’inde handikabı aştılar. Son 5 iç saha maçında 3 galibiyet aldılar. Son 10 iç saha maçının 9’unda 80 sayı yemediler. Sakatlık problemleri kadroda bir çok değişikliğe gitmelerine neden olmuştu. Geçen ay transfer edilen Seeley fena oynamıyor.

Estudiantes’in son 10 maçının 9’unda sahasında oynayan takımlar kazandı. Üst üste 6 maçta 5 galibiyet aldıktan sonra son 12 maçta 8 mağlubiyet aldılar. Son 6 deplasman maçını kaybettiler. Son 4 deplasman maçında 67 sayı ortalamasında kaldılar. 16 deplasman maçında 15 mağlubiyet aldılar. Aradori, İtalya ligi yolunu tuttu. Rabaseda, Fernandez ve Slokar geçen hafta sakatlıklarından oynamadı. Rabaseda ve Fernandez sakatlıklarından bu maçta da yok. Slokar’ın durumu belirsiz. Huesca’ya kiralık olarak verdikleri Edgar Vicedo’yu geri almışlardı. Çok dar bir kadroları var. Düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar.

Manresa’nın haftaya ligin devi Real Madrid deplasmanında maçı var ve bu maçı kazanırlar Sevilla da son 2 maçını kaybederse ligte kalacaktır. Bu ihtimallerin gerçekleşmesi çok zor bir olasılık değil, dolayısıyla Manresa son şansını kovalayacaktır. Tabi Gipuzkoa maçı gündüz oynanacak ve ters bir sonuç motivasyonlarını yitirmelerini sağlasa da bu sefer galibiyet ile veda etme isteği içinde olabilirler. MS1