Kapat

783 İstanbul BŞB – Royal Halı Gaziantep Maç Tahmini

Öncelikle kendi adıma bu handikaplardan bu maçı taraf bahsi almayı doğru bulmuyorum.

İBB takıma Vujacic ve Markota’nın katılımı ile iyi bir ivme yakalamıştı ki art arda gelen mağlubiyetler sonrası gittiği Türk Telekom deplasmanında aldığı galiyet ile rahat bir nefes aldı.Tüerk Telekom maçındaki periyot skorlarında yaşadığı inişli çıkışlı grafik kafamı fazlası ile karıştırdı aslında.İlk periyodu 12 sayı geride kapatıp deplasmanda düşüş yaşaması beklenirken ikinci periyot TT yi 11 sayıda tutup bulduğu 32 sayı ile maçı kopardı diyebiliriz.Aslında maçı yazarken bir önceki maçtan giderek yazmayı pek kabul etmesem de buradaki dönüş isteğini yazmadan es geçemezdim.

İBB şu anda ligin en inanmış ve en formda takımı oynadığı son 7 maçının 6 sını kazanmış art arda 4 maç galibiyet serisi yakalamış bir takımla oynayacak.

Bu maç öncesi bende mide bulandıran olay Antep’in KSK ve GS maçlarında bahisçilere kazandırması bu maçta (+1,5) ile favori olmaması maç sonu 2 ye çoğunluğun haklı olarak yönelmesi taraf bahsi almam zorlandırdı. (KİMSEYİ YÖNLENDİRME AÇISINDAN YAZMADIM İÇİMDEKİNİ YAZDIM) .

İBB atletik bir takım.Bu atletik yapıları çoğu maçta kendilerine avantaj sağlıyor. Bu anlamda Antep’e bir üstünlük kurmaları beni şaşırtmayacaktır. Çünkü Antep özellikle 5 numara pozisyonunda İBB ye göre atletik bir takım değil.Orada Stephanson’un Ruzic’ e çok olmasa da Stevic’e bir üstünlük kuracağına inanıyorum.

İBB ve Gaziantep’te can sıkıcı durum İBB adına Wright Antep adına Lakovic’in zaman zaman yanlış tercihleri ve takımı oyun disiplini dışına itmeleri oluyor.

İBB de Balazic Antep’te Jawad 4 numara pozisyonundan bu maçta özellikle dışardan çok sayı bulabilirler. BENİM İÇİN KİLİT NOKTA BU EŞLEŞME OLACAK ve galibi bu iki oyuncunu performansı belirleyecek.

Antep hala Higgins’ten tüm maç boyu istenilen verimi alamıyor.Maçın başında bir türlü oyuna giremiyor ve sonradan açılıyor.Galatasaray maçında da ilk periyot yokları oynadı o anda Ruzic’ten maçın maçında buldukları ekstra dış şut isabetleri ile maçın içinde kaldılar ve GS nin rotasyon sıkıntısı ile son periyot oyunu kopardılar.

Koç Zdovc savunma savunma savunma desede dönem dönem iyi yapıyorlar ama bazen onlarda rakibe uyup koş koş basketboluna dönebiliyorlar.Hala bu konuda bir disipline sahip olamadılar.

Kafamda bu maçı oynadığımda Antep kaynaklı barem düşük açılmış olsa da ben toplam sayıda 147,5 tan üste yöneleceğim.