Kapat

783 Karşıyaka – Eskişehirspor Maç Tahmini

Karşıyaka’nın Ocak ayında yakaladığı çıkışı görmek beni mutlu ediyor. Çünkü gerçekten ne coaching olarak ne de kadro kalitesi olarak bu performansı hak etmiyorlardı. Son dönemde özellikle hücumda vitesi iyiden iyiye arttırdılar. Oynadıkları son 6 maçta da 80’li sayıları geçmeyi başardılar. Palacios, Dixon normal performanslarını sürdürürken belki de farkı yaratan faktör nihayet gün yüzüne çıktı. Strawberry ve Gabriel ikilisi net bir ritm tutturdular. Diebler’ın da hücumda takıma kattığı şeylerin artmasıyla beraber Karşıyaka hak ettiği noktaya gelmeye başladı.
Eskişehir yeni oyuncularıyla oyununu geliştirmeyi başarmıştı. Fakat devra arasından daha iyi dönmelerini beklemiştim. Nitekim yeni oyuncular, yeni anlayış zaman gerektirmişti. Ama Tofaş karşısında hayal kırıklığına uğrattılar. Özellikle maçın başında yedikleri büyük farkı toparlamaları çok zordu ve mağlup oldular. Walsh yine çok iyi oynarken bu kez sahneye Randle çıktı diyebiliriz. 29 sayısına rağmen takım 78 sayıda kaldı. Brackings, Harris ve Homan bence aldıkları süreye kıyasla çok verimsiz oynadılar. Artık çok daha dikkatli olmak zorundalar. Ligde kalma hedefi varsa bundan çok daha fazlasını yapmak zorundalar.
Karşıyaka hücumda bazı şeyleri aşsa da savunmada aynı direnci oturtamadılar. Yine de hala yediklerinden fazlasını atabiliyorlar. Bu nedenle bu haftalarda sıkıntı yaşamamaları normal olacaktır. Ben 155,5 olarak belirlenen ama ardından 160,5’a çıkartılan toplam sayı bareminin yine geçileceğini düşünüyorum. Karşıyaka tek başına epey önemli katkı verecektir. Üst tercihim var.