Kapat

784 Frankfurt – Bayreuth Maç Tahmini

Frankfurt’un son 19 maçının 16’sını sahasında oynayan takımlar kazandı. Tempoyu düşürüp iyi savunma yapıyorlar. Son 9 iç saha maçının 8’inde rakipleri normal sürede 75’in altında tutup bu 8 maçı da kazandılar. Burtschi takıma geri dönmüştü. Sakatlık problemlerinden uzun yıllardır çok çekiyorlardı ve son dönemde bu açıdan bir sorun yaşamıyorlar. Eurochallenge’da haftaiçi farklı kazandılar.

Bayreuth 4 maçlık mağlubiyet sreisinin ardından son 3 maçta 2 galibiyet aldı fakat bu 2 galibiyet de iç sahada geldi. Deplasmanda çok kötü durumdalar. 9 deplasman maçında 8 mağlubiyet aldılar. Son 4 deplasman maçında ortalama 91 sayı yiyip kaybettiler. Bowman iyi bir sezon geçiriyor. Yıldız oyuncu Hughes, Türkiye ikinci ligi yolunu tutmuştu, yerine gelen Je’Kel Foster iyi skor katkısı verse de çok düşük yüzdeli oynuyor. Takıma bir başka katılan Brickman da takım arkadaşlarını çok iyi besliyor.

Frankfurt sahasında maçlara iyi bir başlangıç yapıyor ve ilk yarıları ortalama 5 sayıya yakın farkla önde kapatıyor. Bayreuth da deplasmanda ilk yarıları ortalama 5 sayı geride kapatıyor. Frankfurt’un maça iyi başlayıp ilk yarıdan farkı açacağını ve 2012’den sonra ilk kez rakibini devireceğini düşünüyorum.