Kapat

786 Chalon – Le Portel Basketbol Tahminleri

Chalon, 2012’de şampiyon olduğu gibi bu sezon da birçok kulvarda iddialı olduğunu gösteriyor. Ligte son 15 maçta 12 galibiyet aldılar. Son 3 maçta 87 sayı ortalaması tutturdular. Son 5 iç saha maçında 89 sayı ortalaması yakaladılar. Son 7 iç saha maçını kazandılar. Ribaundlarda rakiplere üstünlük kuruyorlar. Az top kaybı yapıyorlar. Cameron Clark ve John Roberson iyi bir sezon geçiriyor. Haftasonu Liderler Kupası’nda Asvel ile karşılaşacaklar.

Le Portel, Fransa liginde 3 maçlık mağlubiyet serisi sonrası Cuma günü Nancy karşısında 98 sayı ile sezonun en yüksek skorunu üretip şov yaptı. Deplasmanda bu sezon sürpriz yapmaya yakın bir takım olduklarını birçok maçta gösterdiler. Dorsey ve Chathuant iyi bir maç çıkardı.

Le Portel her ne kadar ligte birçok maçta skor sıkıntısı yaşasa da kupada Gravelines ve Pau Orthez karşısında 80’i aşıp galibiyetler aldı. Playoff ihtimalleri de zor gözükürken kupa maçına çok önem verebilirler. Bu açıdan Chalon’un yüksek tempolu akıcı oyununa karşı düşük skorda kalmayabilirler ve maç üst bitebilir. Chalon’un da son deplasman maçlarında dağılmış rakibi karşısında farklı kazanması sürpriz olmaz. MS1