Kapat

787 İstanbul Bşb – Karşıyaka Maç Tahmini

İBB geçen hafta 3. galibiyetini alarak biraz olsun morallendi. Fakat bunun tamamen Tofaş’tan kaynaklandığını düşünüyorum. Yine de kendilerini aşıp 76 sayı buldular. Bu noktada da Tofaş’ın sezon başından beri darmaduman olan savunmasının payının büyük olduğu fikrindeyim. Yine de galibiyet galibiyettir. Asıl bu hafta Karşıyaka karşısında oynayacakları oyun onların gidişatını belirleyecek. Sonraki iki haftada Galatasaray ve Daçka deplasmanına gidecekler. Kısacası işleri çok zor. Yine de Stepheson, Wright, Balazic ve Acker gibi isimlerle etkili olmaya çalışacaklar. Dış atışlarda ortalamalarının çok üzerine çıkmak durumunda kalabilirler.

Karşıyaka’da düşüş vardı. Geçen hafta geriden gelerek Galatasaray’ı yenmeyi başardılar ve biraz olsun morallendiler. Yine de beklediğimden fazla zorlandıklarını söylemek zorundayım. Hafta içi Cemal Nalga’yı kadroya kattılar. 5 numarada ciddi bir rotasyon problemi vardı. Palacios biraz daha dinlenme fırsatı bulabilecek. Mutlu Demir’den istenilen verim alınmadığı için Cemal’i her ne kadar beğenmesem de mantıklı bir transfer olarak nitelendirebilirim. Bu maçta Palacios ve Dixon yine coşacaktır. Ekstra olarak Gabriel ve Strawberry’nin de etkili olabileceği bir düzenle karşılaşacaklar. Diebler’ın konsantrasyon durumu nasıl olur bilemem ama ona da dış atışlarda iyi ekmek çıkabilir.

Handikap da anlamadığım şekilde düşmüşken avantajın net şekilde Karşıyaka’da olduğunu düşünüyorum. İBB düzen dışı bir takım ve hiçbir şekilde güvenilecek bir noktaları yok. KSK’nin rahat bir maç çıkarmasını bekliyorum. Önceliği İY2’ye versem de bu noktada 2/2 tercihinde bulunacağım.

Tahmin = İM / 2