Kapat

788 Türkiye (K) – Yunanistan (K) Basketbol Tahminleri

Günün maçı be arkadaş otur izle !

Gerçekten bu iki takım da buraya gelene kadar oynadıkları maçlarda muazzam savunma gayretleri gösterdiler , birbirlerine göre üstün oldukları bölgeler (Türkiye Boyalı alan vs.) var fakat bu maçın değeri çok büyük , kazanan takım yarı finali çıkacak ve Yunanistanla olan durumumuz belli sonuçta gazozuna maça çıksak her branşta ölümüne oynayıp kazanmaya çalışmamız gereken bir rakip.

İtalya maçında tamamen Hollingsworth bağımlı oynayıp onun da 29 sayısıyla kazanmıştık , Belarus maçında Hollingsworth sadece 17 dakika süre aldı koç Ekrem Memnun onu garantileyince dinlendirmişti , o maçta da 4 oyuncumuz çift hanelere çıkınca zorlanmadık açıkçası İlk maçta Birsel , Son maçta Olcay çok çok iyi maçlar çıkardı , Işıl sezon için performansının çok üstünde

4 numarada Baharı çok dinlendiremiyoruz , 4 kısaya dönmemiz gerekiyor ama Yunanistana karşı 4 kısa oynadığımız vakitler bize avantaj olarak dönecektir , penetrelere dikkat etmemiz lazım.

Yunanistan son maçta Rusya gibi turnuvanın en favori 2-3 takımından birini eledi , farktan geri geldiler ve 3.çeyrek muazzam savunma yaptılar !

Kaltsidou ve Maltsiye çok çok dikkat etmemiz gerek içeri penetre opsiyonlarını çok çok kullanıyorlar. Dışarıdan fena bir yüzde ile oynamıyorlar. Spanou’yu devreye kesinlikle sokmamamız gerek , 3.oyuncu bulurlarsa işler çok değişiyor . Savunma sertlikleri zaten çok yukarda olacaktır ama bizim Hollingsworthe indirdiğimiz topları 2 uzun ile oynayarak (benim düşüncelerime göre tabi) Sotiriou ve Christinaki beraber başlayabilir ben Spanou yerine Christinaki hamlesi bekliyorum ama bu 5’le başlaması (yani spanou ile) kesinlikle bizim işimize gelir.

Türkiyenin kazanmak için boyalı alanı çok verimli kullanması gerekir , Hollingsworth dinlenmiş bir durumda. O iptal olsa bile dışardan kötü atmıyoruz , İtalya maçını saymazsak ki onu saysak bile 35-36 civarı bir yüzdeyle atmamız bizim için büyük lüks.
Yunanistanın savunmadan dolayı hücumu fazla alternatiflendiremiyeceği bir maç bekliyorum , iki takımda temkinli ve süreyi çok iyi kullanacağı bir maç bizi bekliyor. ama 7 fark sanmıyorum böyle bir maçta çıksın dengeler çok da oynamıyorken.

ALT – MS:2