Kapat

789 Cholet – Chalon Saone Maç Tahmini

Erman Kunter’in ayrılmasının ardından bir türlü dikiş tutturamayan Cholet son 3 senedir playoff’un uzağında kalıyor. Daha önce kadın takımlarını çalıştırmış Laurent Buffard 2 senedir takımın başında. Fransız oyuncular takımda kalırken giden yabancıların yerine TreVon Hughes, Anthony Goods, Quincy Taylor ve Murphy Holloway’i transfer ettiler. Qyntel Woods hazırlık döneminde dizinden sakatlandığı için yerine Joe Trapani ile anlaştılar.

4 sezon önce efsanevi bir sezon geçiren Chalon, son 2 senedir playoff’a son anda kalıyor. 3 senedir Jean-Denys Choulet takımın başında. Fransa genç milli takımı ile yazın eli kırılan Axel Bottle, hazırlık döneminde takımdan uzak kaldı. Yerli oyuncular takımda kalırken yabancı transferinde Devin Booker, Jeremy Hazell, John Roberson, Justin Brownlee ve Tyler Kalinoski ile anlaştılar. William Gradit sakatlığından 3 hafta oynamayacak.

Cholet hazırlık döneminde kuvvetli takımları düşük skorda tutup başabaş maçlar yaptı. Chalon ise tam tersi bir grafik çizdi. Cholet’in maça iyi başlayıp ilk yarıdan üstünlük kurmasını bekliyorum. Tercihim İY1 Olacaktır.