Kapat

789 Konyaspor – Türk Telekom Maç Tahmini

Konya 5 maçlık galibiyet serisinin ardından son 4 maçını ortalama 85 sayı yiyip kaybetti. Williams’ın yerineı oyuncu almadılar ama haftaiçi FB Ülker karşısında ortaya koydukları performans potansiyellerini gösterir nitelikteydi. Guinn ekstra bir maç çıkardı. Rasic’in daha somut bir performans göstermesi gerekiyor. Son 6 iç saha maçında ortalama 86 sayı yediler. Son 5 iç saha maçında da 86 sayı ortalaması yakaladılar.

Türk Telekom son 8 maçta 5 galibiyet aldı. Bu çıkışla playoff yolunda avantaj yakaladılar ama bir maç daha kazanmaları gerekiyor ki bu maçtan sonra Efes ile oynayacaklarını düşünürsek bu maçı kazanmaları önemli olacak. Deplasmanda 3 maçlık galibiyet serisi son deplasman maçında son bulmuştu. Son 3 maçta 87 sayı ortalaması yakaladılar. McCauley geçen hafta sakatlıktan çok iyi bir performansla döndü. Fazla üçlük isabeti buluyorlar. Evren ve Barış biraz daha etkili oynarsa şansları yükselir.

Konya’nın son 6 iç saha maçı ve son 11 maçının 9’u ÜST bitti. Türk Telekom’un da son 9 deplasman maçının 6’sı ÜST bitti. Yüksek tempolu bol skorlu bir maç olmasını bekliyorum. Telekom da galibiyete yakın taraf. MS2