Kapat

789 Valencia – Ulm Basketbol Tahminleri

Valencia, 10 senedir ligte playoff’a kalmayı başaraıyor. Son 3 sezonda yarı final oynadılar. Geçen sezona harika bir başlangıç yapıp ligte ve Avrupa’da namağlup yoluna devam eden ekip sezonun ortasında Eurocup’da Limoges karşısında aldığı sürpriz mağlubiyetler ve sonrasında da PAOK deplasmanında kaybedip gruptan çıkamamıştı. Takımın başına geçen sezon Pedro Martinez geçmişti. Justin Hamilton, NBA yolunu tutarken Vladimir Lucic de Bayern Münih ile anlaştı. Yerlerine Will Thomas, Vladimir Jankovic, Pierre Oriola ve Joan Sastre ile anlaştılar. Eski Ulm yıldızı John Bryant ile yollar geçtiğimiz hafta ayrıldı.

2012’de final oynadıktan sonra Ulm geçen sezon da aynı başarıyı gösterdi. Geçen sezon normal sezonda kendilerinden üst sırada bitiren takımlara karşı hiç deplasmanda kazanamamış olsalar da playoff’a 7. sıradan girip iç sahada çok kuvvetli takımdan deplasmanda maç çalıp turları geçmeyi başardılar. Emektar guard Per Günther, geçen sezon ligin en popüler oyuncusu da seçildi. 5 senedir Thorsten Leibenath takımın başında. Kadronun büyük çoğunluğunu korudular. Tim Ohlbrecht takıma geri döndü. Devon Baulkman, Karsten Tadda ve Braydon Hobbs ile anlaştılar. Augustine Rubit’in sakatlığı varken Dominique Sutton ile anlaştılar.

Ulm, Almanya ligine iyi bir başlangıç yaptı. Çok yüksek tempolu oynayıp 100’ü zorluyorlar. Valencia da açık alan basketbolunu seven oyunculara sahip bir ekip. Yüksek skor çıkabilir. Ulm’un da kolay pes etmeyeceğini tahmin ediyorum. MS2