Kapat

790 Asvel – Pau Orthez Basketbol Tahminleri

Asvel ligte 3 maçlık galibiyet serisi sonrası son 2 maçını kaybetti. Son 12 maçın 9’unda 75 sayıya ulaşamadılar. Sahalarında bu sezon sadece bir maçta 74 sayıyı aşabildiler. Rakipleri düşük ikilik yüzdesinde tutuyorlar. Fazla top kaybı yapıyorlar. Geçen hafta Liderler Kupası’nda finale çıktılar fakat Monaco’ya karşı çekişmeli geçen maçı kaybettiler.
Pau Orthez ligte son 5 maçını kazandı. Bu 5 maçın 4’ünde 70 sayı yemediler. Son 4 deplasman maçları alt bitti. Deplasmanda 4 maçlık mağlubiyet serisi sonrası son 2 deplasman maçında rakipleri 61 sayı ortalamasında tutup kazandılar. Cooper takımı sırtlamış durumda. Rakipleri düşük şut yüzdesinde tutuyorlar ve ribaundlarda üstünlük kuruyorlar. Edwards da doping çıktığından oynayamıyor ve koç Bartecheky de onun yokluğuna değindi. Bokolo sakatlıktan döndü ve yeni kaptan o oldu. Okobo ve Cavaliere sakatlıklarından yok. Haftaiçi Avrupa Kupası’nda kazandıkları maçta Mipoka da sakatlandı ve bu maçta durumu belirsiz.

Geçen hafta Liderler Kupası’nda iki ekibin mücadelesi çok yüksek skorlu geçmişti ama oradaki ortam ve şartlar farklıydı. Asvel’in son 9 iç saha maçının 7’si alt bitti. Pau Orthez’in ligte son 9 maçının 8’i alt bitti. Düşük tempolu az skorlu bir maç olmasını bekliyorum. Asvel’in de kazanacağını tahmin ediyorum.