Kapat

790 Belçika – İtalya (K) Basketbol Tahminleri

Merhabalar , Çeyrek Final maçları bugün itibariyle başlıyor. Bugünden sonra takımlar için çok yoğun bir fikstür de var diyebiliriz aslında
Neden yoğun derseniz , Bugün çeyrek finaller 3 gün sonra da Final maçı oynanacağını belirtirsel , 4 günde 3 maç yapacak takımlar. Grup aşamalarındaki gibi.

Maça geçelim , İtalya buraya aslında beklenenden daha fazla zorlanarak geldi diyebiliriz , Açılış maçında Belarusu farklı geçtikten sonra Türkiye ile oynadıkları yıpratıcı maçı kaybettiler ve ardından Slovakyayı 3.çeyrekteki etkili oyunlarıyla geçtiler. Ardından Macaristana karşı berbat bir 3.çeyrek oynayıp 10-2 ‘lik son çeyrek serisi ile maçı kazandılar ama gerçekten inanılmaz zorlandılar ve Macarlara karşı.. Turnuvanın en zayıf savunma takımlarından birine karşı

Dotto – Ress çok kötü bir maç çıkarırken Penna fazla sahneye giremedi , takımın liderlik koltuğunda yine Zandalasini oturuyordu. Sottana 4 top kaybı ile oynadı.

Belçika bu maça 3/3 yaparak geliyor , grubunda Letonya gibi önemli bir ekibi , Rusya gibi boyalı alanda önemli bir ekibi ve Karadağ gibi bir ekibi saf dışı bırakıp geliyorlar. Oynadıkları da 3 maçta da başa baş skorlar çıktı (en farklı galibiyetleri 4 sayi 🙂 )

Wauters ve Meesseman’dan maximum katkıyı alıyorlar içeriden. Turnuvanın en az dış şut deneyen takımı konumundalar gerekmedikçe hiç denemiyorlar. İçeriye Wauters ve Meessemana indiriyorlar.

Belçika Letonya gibi bir takımı bile dış atışlarda %20 gibi düşük bir yüzdede tutabilmişti , İtalya zaten kozu dış şut olan bir takım olmadığını söylersek maçta en fazla 14-15 tane dış atış denenceğini max 2-3 tanesinin gireceğini düşünüyorum %20 falan olur maç ortalaması.

İki takımında zaten içerde fiziksel teması almayı seven oyunları var , açıkçası çok sert bir maç olacak bu maç Çeyrek finallerin en çetin maçı olarak zaten ön plana çıkıyor.

Ben bu maçta bu kadar yorumdan sonra 122 sayının bile çok olduğunu düşünüyorum. Bir çeyrekte 20 sayılarda falan kalmaları mümkün 20-25 arası o yüzden 35+ sayıların da bi periyotta bu oyun yapılarıyla çok çok çok yüksek yüzdeler dışında ki onun da bu seviye maçta mümkün olmadığını düşünürsek beklemiyorum

ALT