Kapat

791 Beşiktaş – Karşıyaka Maç Tahmini

Şampiyon olduktan sonra Beşiktaş son yıllarda kötü bir görüntü verdi. Geçen sezon playoff’u kaçırdılar. Sezon ortasında takımın başına gelen Dettmann’ın bu sezon istediği oyuncuları seçmesi ile bu sezon daha iyi olmaları bekleniyor. Kadroyu komple yenilediler. Erik Murphy, D.J Seeley, Maciej Lampe, Nate Wolters, Cenk Akyol ve Tremmel Darden ve son olarak da bu ay sakatlığından oynamayacak olan Lamont Hamilton’ın yerine Leon Radosevic ile anlaştılar. Kiralık olarak giden Kartal gösterdiği performans sonrası takıma geri döndü.

Şampiyon olduğu 1987’den beri ligte finale yükselemeyen Karşıyaka geçen sezon sadece 5 yabancı ile mücadele etse de playoff’da devleri tek tek geçerek şampiyon oldu. Ufuk Sarıca’nın bu takımın başarısında payı büyük. Tabi takımın ana dişlilerinden Dixon, FB yolunu tuttu. Geçen sezonki takımın kilit oyuncularından sadece Juan Palacios ve Kenny Gabriel’i tutabildiler. Justin Carter, Joe Ragland, Josh Carter, Colton Iverson, Kerem Gönlüm ve eski oyuncuları Can Altıntığ ile anlaştılar.

Beşiktaş’ın cezasından bu maç seyircisiz oynanacak. Karşıyaka’da Iverson eski takımına karşı oynayacak. Karşıyaka hazırlık döneminde değişen kadrosuna rağmen geçen sezonki gibi inatçı bir takım olacaklarını gösterdiler. Çarşamba günü Samsun’da Anadolu Efes karşısında 15-0 geride başladıkları maça da ortak olmayı başardılar ama son saniyede kaybettiler. Joe Ragland bu maçta da oynamayabilir. Yüksek tempolu bol skorlu bir maç olmasını bekliyorum. Tercih ÜST