Kapat

791 Eskişehirspor – Trabzonspor Maç Yorumu

Eskişehir’in oyununda gözle görülür bir ilerleme var. Antrenör değişikliğinin ardından takıma katılan yeni isimlerin de katkıları artıyor. Geçen hafta Antep karşısında iyi mücadele etseler de galip gelememişlerdi. Walsh harika bir form grafiği tutturmuş durumda. Randle artık sadece atmıyor, asist de yapıyor. Onun gibi bir oyuncuyu bu şekilde kullanabilmek de tamamen antrenörün başarısı. Takıma yeni katılan Haislip de her geçen gün takıma biraz daha alışıyor. Geçen hafta Homan ile birlikte iyi görüntü verdiler.

Trabzonspor grafiğini çok yükseltmişti fakat son 3 haftada alınan seri 3 mağlubiyet moralleri biraz bozdu. Kulübün maaşları ödeme konusunda sıkıntı yaşadığı konuşuluyor. Bunun böyle devam etmesi durumunda oyuncuların serbest kalma hakları elinde olacaktır. Geçen hafta Banvit’e sayı atmakta zorlanan takımda sadece Marshall rahat gözüktü. Boyalı alandan Stipanovic ve Lawal de fena görünmediler. Fakat Bost’un oyununda ciddi sıkıntılar var. Randle’ın topu paylaşmaması göz önüne alındığında oyun kurması için takıma getirilen Bost, Banvit maçında sadece 1 asist yaptı. Hardy’nin de dengesiz performansları nedeniyle hücumda neler yapacaklarını kestirmek çok güç oluyor.

Eskişehir son dönemdeki oyunuyla daha fazla lgin dibinde kalmak istemediğini gösterdi. Hala savunmada ciddi zaafiyetleri olsa da bu maçı kazanmak adına her şeyi yapacaklardır. İbrenin Es-Es’ten yana olduğunu düşünsem de önceliği yüksek skora verim 156,5’tan üst tercihi alacağım.  / ÜSTÜ