Kapat

791 Le Mans – Paris Levallois Maç Tahmini

6 sezon boyunca takımı çalıştıran Jackson’ın yerine geçen sezon Erman Kunter’i getiren Le Mans, yarı finale yükselmeyi başardı. Mouphtaou Yarou bu sezon da takımda. Gedeon Pitard, Pape-Philippe Amagou, Damion James, Jason Westrol, Tywain McKee ve koçun eski öğrencisi Mickael Gelabale ile anlaştılar. Dounia Issa’nın baldırındaki sakatlığından dolayı hazırlık dönemi için Remi Debo’yu getirmişlerdi. Gideon Pitard, Eylül ayı ortasında sakatlandı ve 6 hafta oynamayacağı açıklandı.

Geçen sezon yıldız oyunculara sahip olan Paris takım kimyasını sağlayamadı ve üst üste 5. sezonda 3. kez playoff’a kalamadı. Eski Chalon koçu Beugnot ve eski Chalon yıldızı Schilb ile Chalon’daki ortamı yakalayamadılar. Takımın başına efsane oyuncu Antoine Rigaudeau geçti. Rigaudeau’nun ilk koçluk deneyimi olacak. Fransız oyuncuların çoğu takımda kalırken Kevin Langford, Jason Rich, James Florence ve Eric Dawson ile anlaştılar. 37 yaşındaki Joseph Gomis ile anlaşmayı düşünmüşlerdi fakat Gomis basketbolu bıraktı.

Le Mans, hazırlık döneminde net bir şekilde bu sezon tempoyu düşürerek oynayacağını gösterdi. Paris de son hazırlık maçlarında ciddi skor sıkıntısı yaşadı. Le Mans’ın bu maçta rakibini düşük skorda tutup kazanacağını tahmin ediyorum. Tercihim ALT Olackatır.