Kapat

793 Polonya – Litvanya Basketbol Tahminleri 28 Haziran

Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda zorlu bir gruptan çıkma şansını son maçta kaçıran Polonya elemelerde iç-dış sahada farklı bir görüntü verdi. Euroleague’de oynadığından elemelerde yer alamayan Waczynski bu kez kadroda. Wojciechowski sakatlığından kadro dışı kaldı.

Önemli tecrübe Maciej Lampe’yi bu elemelere hazırladılar ve kadroda olacak. Fakat Karnowski, Lapeta ve Kulig gibi önemli eksikler var. Ayrıca Amerikalı guard A.J Slaughter artık milli takım için oynamak istemediğini söyledi ve büyük bir eksiklik oldu.

Litvanya her ne kadar birçok yıldızına elemelerde sahip olmasa da yer aldığı grubun çok zayıf olması bir maç dışında maçları çok farklı kazanmalarını sağladı. Euroleague sezonu sonrası Kuzminskas, Lekavicius, Gudaitis, Maciulis, Kalnietis ve NBA sezonu sonrası Sabonis ile Valanciunas kadroda.

Motiejunas koçun planlarında yer almadığından yok. Zalgiris’de oynayan Jankunas, Ulanovas, Kavaliuaskas ve Milaknis dinlendirilme amaçlı alınmadı. Kısıtlı kadrosu ile Polonya’nın direnemeyeceğini tahmin ediyorum.

BU MAÇI EN YÜKSEK ORANLARLA OYNAMAK İÇİN HEMEN TIKLA! NGSBAHİS FARKINI YAŞA!