Kapat

794 Aris – Gs Kymis iddaa Basketbol Tahminleri

iddaa tahminleri

Son yıllarda tekrar canlanan Aris, ligte yarı final oynamayı başarıyor. Geçen sezon Eurocup’da da Unics Kazan’ı iki maçta da devirmişler ve zorlu ikinci grup aşamasında averajla elenmişlerdi. Uzun yıllar Dimitris Priftis takımın başında yer alıyor. Yabancı oyuncularda değişim yaşandı. Will Cummings, Devyn Marble, Viktor Sanikidze ve Michael Jenkins ile anlaştılar.

Kymi, geçen sezon playoff’lar sonucunda şampiyon olup birinci ligte yer alma hakkı kazandı. Takımın başarısında önemli pay sahibi olan Vassilis Bratsiakos, takımın başında üst üste 5. sezonuna giriyor. Muhammad El-Amin, Slaven Cupkovic, Juan’Ya Green, Musa Abdul-Aleem, Martin Pahlmlad ve Jordan Morgan ile anlaştılar. Geçen sezonki takımın yıldız pivotu Toutziarakis bu sezon da kadroda.

Kymi, birinci lig ekibi Rethymno’nu 87-77 devirdikten sonra bir önceki turda Panionios deplasmanında kazandı. O maçta El-Amin takımını sırtladı. Aris’de hazırlık döneminde Sanikidze’nin sakatlık problemi vardı ve hazırlık maçlarında onun yokluğunda takım kimyasını da sağlayamadıklarından çok hazır gözükmemişlerdi. Fakat onun da yer alması ile Bükreş’de son hazırlık maçında farklı kazandılar. İlk yarıdan ev sahibi alınmalıdır. İY1