Kapat

795 Le Mans – Karşıyaka Basketbol Tahminleri

Le Mans, Şampiyonlar Ligi’nde 12 maçta 9 galibiyet aldı ve liderlik yolunda büyük avantaja sahip. Düşük yüzdeli oynasalar da rakipleri de çok düşük şut yüzdesinde tutuyorlar. Skor ve süre dağılımı dengeli sağlanıyor. Sahalarında rakipleri 61 sayı ortalamasında tuttular. 5 iç saha maçlarının 4’ü alt bitti. Erman Kunter’in az yabancı oyuncu ile yaptıkları takdire şayan.

Karşıyaka, Şampiyonlar Ligi’nde son 4 maçta rakipleri 63 sayı ortalamasında tutup 3 galibiyet aldı. Deplasmanda rakipleri 70 sayı ortalamasında tutarlarken kendileri de ortalama 68 sayı üretti. Haftasonu ligte sahalarında seyircisiz oynasalar da kazanmayı başardılar. Sezon başında Owens’da olduğu gibi Green hamlesi ile eksiklerini kapadılar.

Karşıyaka hava şartlarının kötü olmasından dolayı Fransa’ya ulaşamamıştı ve bu maçın ertelenmesi için FIBA’ya talepte bulunmuştu. Maç bugün oynansa bile yorgun ve yıpranmış durumda olmalarını bekliyorum. Le Mans’ın Şampiyonlar Ligi’nde iç saha maçlarında ortalama 130 sayı çıktı. Karşıyaka’nın da 5 deplasman maçı alt bitti. Düşük tempolu az skorlu bir maç olmasını bekliyorum. ALT