Kapat

796 Tarnobrzeg – Czarni Slupsk Maç Tahmini

Tarnobrzeg son 5 maçını kaybetti. Son 3 iç saha maçında ortalama 91 sayı yediler. Takımın yıldız skoreri Dominique Johnson, İsrail ligi yolunu tutmuştu. Onun boşluğunu Keion Bell ile doldurmayı düşündüler fakat bekleneni veremeyince 2 hafta önce Bell dışında Mylnarski ile yollar ayrılmıştı. Yerli oyuncuları sahada bulundurma zorunluluğu da takımı en çok etkileyen olumsuzluklardan. Patoka ve Wysocki aldığı sürelerin karşılığını veremiyor ve kötü sezon geçiriyor. Düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar.

Czarni son 14 maçta 12 galibiyet aldı. Son 5 maçta normal sürede rakipleri 72 sayının altında tuttular. Son maçta takımın yıldız oyuncusu Shiloh rakibin zayıf durumda olması ile sakatlık probleminden riske edilmedi. Takımın başına Kairys geçtikten sonra iyi bir çıkış yakaladılar. Deplasmanda son 6 maçta 4 galibiyet aldılar. Yerli oyuncu Gruszecki çok iyi bir sezon geçiriyor.

Czarni deplasmanda ilk yarıları ortalama 2 sayı farkla önde kapatıyor. Sahasında ortalama 96 sayı yiyen Tarnobrzeg sahasında ilk yarıları ortalama 6 sayı farkla geride kapatıyor. Eksikler varken son maçlarda Wojdyr, Morawiec ve Pandura gibi sezon boyunca hiç şans bulamayan oyuncular fazla süre almaya başladı. Czarni’nin zayıf ve dar rotasyonla mücadele eden rakibi karşısında ilk yarıdan farkı açıp rahat kazanmasını bekliyorum. İY2