Kapat

797 Darüşşafaka – Galatasaray maç tahmini

Daçka hafta içinde harika bir işin altına imzasını atacaktı. Fakat son 10 saniyede alınan 2 molayla kullandıkları 2 hücumu değerlendiremediler ve tek farkla Efes’e mağlup oldular. Maçın büyük bölümünde üstün görünen taraf olsalar da son çeyrekte hücumda bu kadar zorlanıp da maçı kazanmalarını beklemek olmazdı. Yine de verdikleri mücadele çok değerli. Shurna’dan geçen hafta pek fazla faydalanamasalar da bu maçtaki düzende ona boş şut imkanı sağlayacaklarını düşünüyorum. Vidmar içeride çok güçlü duruyor. Ermal ile mücadeleci ve sert bir rotasyon oluşturdular. Geçen hafta Ersin kötü şekilde maçı terk etti. Sakatlığı sebebiyle bu maçta oynayamayabileceğini düşünüyorum. Haihazırda Jamon Gordon ve Seibutis takımı sürükleyen isimler olarak göze çarpıyorlar. Taylor Brown ve Mehmet Yağmur’un da bu maçta ekstra işler yapabileceğini düşünüyorum.

Galatasaray neredeyse sil baştan kadro yapıyor. En son Aleks Maric kadroya katıldı. Geçen hafta da dar rotasyon sebebiyle maçın sonunu getiremeyip Karşıyaka’ya mağlup oldular. 7 kişilik rotasyon ile problem yaşıyorlar. Şu anda bir tek Arroyo takımı götürüyor. Sinan’ın ligde artan bir performansı var. Young takıma iyice adapte oldu. Micov da sakatlığı sonrasında toparlanmış gibi görünüyor. Yine de maçları kazanma noktasında bu rotasyon ile problem yaşamaları normal. Kötü form grafiği kısa vadede kolay kolay düzelmeyecektir. Üstelik de 3 gün sonra Zalgiris karşısında ilk TOP 16 maçına çıkacaklarken.

Daçka evinde başka oynuyor. Bu maçta da galip geleceklerini düşünüyorum. Ayrıca Efes karşıısnda zorlandıkları gibi Galatasaray karşısında hücumda zorlanmayacaklardır. Önceliğim 5,5 handikaba rağmen MS1 fakat 152,5 üst de hiç fena durmuyor. MAÇ SONUCU 1