Kapat

797 Fenerbahçe – Anadolu Efes iddaa Basketbol Tahminleri

iddaa tahminleri

Obradovic’in takımın başına gelmesi ile ligteki başarıdan çok Avrupa’da Fenerbahçe’nin yaptıkları öne çıkar oldu. Son 2 sezonda Euroleague’de Final Four oynayan ekip geçen sezon Euroleague’i kılpayı kaçırdı. Sezon sonunda gelen lig şampiyonluğu ise moralleri yerine getirdi. Udoh ve Vesely’i takımda tutabilmek önemliydi. Hickman’ın yerine İtalya ligi sayı kralı James Nunnally ve Ömer Faruk’un yerine de Ahmet Düverioğlu alındı.

2009’dan beri ligte şampiyon olamayan Anadolu Efes’de Euroleague’de de başarısız bir sezon noktalanınca Ivkovic ile yollar ayrılmıştı. 2010-2011 arasında takımı çalıştıran ve geçen sezon Laboral Kutxa’yı Final Four’a taşımış Velimir Perasovic takımın başına geçti. Dunston, Brown, Granger, Heurtel, Doğuş ve Cedi takımda kalırken DeShaun Thomas, Tyler Honeycutt, Alen Omic, Bryce Cotton ve Samet Geyik ile anlaştılar.

Fenerbahçe’de bileği burkulan Kalinic’in oynama durumu zor gözüküyor. Zaten yabancı sınırlamasından dolayı da oynatılmamasını beklemek daha doğru olur. Fenerbahçe, Avrupa’da kadrosunu en büyük ölçüde korumayı başaran takım olsa da takımın başarısı için birçok konunun aynı anda doğru sağlanması ile takım kimyası çok yüksek seviyedeydi. Bu sezon öncesinde henüz bunu sağladıklarını söylemek zor. Cumhurbaşkanlığı Kupası maçları uzun yıllardır büyük bir heyecana sahne oluyor. Geçen sezon finalde rakiplerine kaybeden Anadolu Efes cephesinin Ankarada’da bu maçta daha hırslı bir görüntü vereceğini ve son ana kadar oyunda kalacaklarını tahmin ediyorum. Ayrıca düşük skorlu bir maç olmasını bekliyorum. MS2