Kapat

797 Letonya – Türkiye EuroBasket 2017 Basketbol Tahminleri

7 EYLÜL / Grupta zayıf takımları yendikten sonra hedef maç niteliğindeki ilk maçta Rusya karşısında Letonya ilk yarı iyi bir görüntü vermedi ve 15 sayı geri düştü. İkinci yarı sadece 20 dakikada 25 sayılık üstünlük kurup farklı kazandılar ve böylece son maç öncesi olası üçlü averaj için avantaj yakaladılar.
Fazla top kaybı yaptıkları, Porzingis’in devreye giremediği ve Dairis Bertans’ın 1/8 şut attığı takım olarak çok düşük dış şut yüzdesi ile oynadıkları maçı kazanmaları çok değerli oldu. Timma dışında takımın geri kalanı 3/19 dış şut attı. Boyalı alandan rakipten fazla sayı buldular.

Belçika maçında olduğu gibi Timma yine çok iyi oynadı. Millilerimiz kazanabileceği maçları kaybettikten sonra ertesi günlerinde zayıf takımları devirerek moral buluyor. Son Belçika maçı gruptan çıkma mücadleesi de olduğundan Ufuk Sarıca’nın dediği gibi stres yine bir yerde yakaladı ama bu kez maç sonunu iyi oynayıp kazandık.

Rakipleri fazla top kaybına zorluyoruz ve buradan ekstra sayılar çıkartıyoruz. Cedi takımın vazgeçilmezi durumunda. Sinan bir türlü alıştırdığı performansa yaklaşamıyor. Son maçta Furkan oyuna kattığı enerjisi dışında son 4 dakikada 7 sayı üretirken Melih de son 3 dakikada 8 sayı üretti.

Çok fazla efor sarf eden millilerimizin dinlenmesi önemli bir avantaj. Bu maçı kazanan takım gruptan 3. olarak çıkacak ve bir sonraki tur İspanya yerine Hırvatistan ile oynayacak. Letonya akıcı hücum eden bir ekip ve sadece şuta bağlı bir takım değil.

Yüksek derecede şut tehdidine sahip olmaları sebebi ile çembere kadar kolayca gidebilecek alan yaratabiliyorlar. Ayrıca yardım savunması karşısında en zorlanacağımız takımlar. Porzingis’i de önceki maçlarda olduğu gibi faul problemine sokabilecek bir oyun tarzımız yok. Letonya’nın kazanacağını tahmin ediyorum.

BU KARŞILAŞMANIN EN YÜKSEK ORANLARI GOLDENBAHİS CANLI BAHİS SİTESİNDE! HEMEN TIKLA VE KAYIT OL!