Kapat

799 Almanya – Hollanda iddaa Tahmini

Geçen sezon Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın bir ayağına ev sahipliği yapan fakat ölüm grubundan çıkamayan Almanya’da Nowitzki döneminin de bitmesinin ardından Schroeder gibi bir yıldız guardın da eksikliğine rağmen son yıllarda önemli kupalarda aldıkları sorumluluklar ile değerlerini yükselten fena olmayan bir kadro var. İlk maçta Danimarka’yı ezip geçtikten sonra haftasonu komşu Avusturya’da farklı geriden gelip son çeyrekteki üstün oyunla galibiyete uzanabildiler. Zipser iyi bir başlangıç yaptı.

26 sene sonra ilk kez geçen sezon Avrupa Şampiyonası’nda yer alan Hollanda, elemelere sahasında Avusturya mağlubiyeti ile başladıktan sonra haftasonu Danimarka deplasmanında yüksek skor üretip farklı kazandı. De Jong elemelere iyi bir başlangıç yaptı. Ribaundlarda rakiplere üstünlük kuruyorlar. Avrupa’nın önemli liglerinde oynayan bazı kilit oyuncuları yok.

Almanya sahasında dolu tribünler önünde yaratılan iyi bir ambiansta atletik guardlarının da sürüklediği set temposu yüksek bir takım izlenimi veriyor. Bu maçta da yüksek tempolu bol skorlu bir maç olmasını bekliyorum. Hollanda’nın da çok fark yemeyeceğini düşünüyorum. MS2