Kapat

799 İtalya – Hırvatistan Basketbol Tahminleri 28 Haziran

Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Messina önderliğinde istikrarsız sonuçlar alan İtalya, elemelerde 4 maçı da katı savunması ile kazandı. Gentile sakatlığından yok. Datome, Melli, Bellinelli ve Gallinari de yoğun sezon sonrası kadroda değil.

Euroleague’de yer aldığından elemelerde oynamayan Hackett, bu kez kadroda. Elemelerde iyi bir performans gösteren Della Valle, Milano’ya transfer oldu. Jeff Brooks’un belgeleri yetişmediğinden oynayamıyor. Pascolo sakatlığından yok.

NBA’de oynayan yıldızlarına bağlı olan Hırvatistan’ın onlar dışında tecrübeli gardlarından da yoksun olunca elemelerde adeta Hırvat ligi takımı gibi olacağını kimse beklemezdi. Sadece sahalarında Hollanda’yı devirebildiler.

Böyle olunca koç Skelin ile yollar ayrıldı. 2 ay önce Drazen Anzulovic’i takımın başına getirdiler. Son hazırlık maçında Bosna karşısında NBA’de oynayan Bogdanovic, Saric ve Zubac ağırlıklı bir oyun sergilediler ve bu çekirdeğin etrafında tamamlayıcı oyuncularla kazanmalarını bekliyorum. Ayrıca düşük skorlu bir maç olmasını bekliyorum.

BU MAÇI EN YÜKSEK ORANLARLA OYNAMAK İÇİN HEMEN TIKLA! NGSBAHİS FARKINI YAŞA!