Kapat

799 Uşak Sportif Gençlik – Trabzonspor maç yorumu

Uşak son dönemde çok formsuz. Geçen hafta Gaziantep karşısında beklediğim gibi kaybettiler. Maçın sonuna doğru sürpriz bir çıkış yapsalar da bu onlara yetmedi. Bence asıl kritik olan 2 hafta önce kendi salonlarında kaybettikleri Telekom maçıydı. Bu maçlardan önce çok zor bir fikstürden çıkmışlardı. Şimdi ise Trabzon’u ağırladıktan Tofaş deplasmanına gidecekler ve Karşıyaka’yı ağırlayacaklar. Karşıyaka maçına kadar en az 1 galibiyet ile moral tazelemek zorundalar. Diğer yandan Galatasaray’ın Justin Carter’a kancayı takmasıyla problem yaşayabilirler. Zaten Warren, Buckner ve Carter üçlüsü takımı sırtlıyor. Fells’te biraz yükseliş var ama istikrar sağlamak zorunda. Carter bu üçlüden ayrılırsa Uşak’ın işi zora girer.

Trabzonspor sonunda kadronun hak ettiği konuma geliyor. Ligde 5 maçlık galibiyet serisi yaptılar. Geçen hafta da TED’i rahatça yendiler. Hardy, Stipanovic, Velickovic, Marshall, Lawal gibi değerli isimlere sahipler. Bost takımı fena yönlenirmiyor. Can Altıntığ’ın oyuna kattığı enerjiyi değerli buluyorum. Geçen hafta da hırsından bahsettiğim Nusret, TED karşısında muazzam bir maç çıkardı. Kendini göstermek adına bu oyununu sürdürebileceğini düşünüyorum.

Uşak adına çok zor maç. Trabzonspor’un kısa vadede pek kaybedecekmiş gibi oynamadığını gördük. Uşak ilk yarıdan belki bir sürpriz yaparak direnir ama maçın sonunda galip gelen tarafın Trabzsonspor olacağını düşünüyorum. 2,5 handikap avantajıyla MS2 diyorum. MAÇ SONUCU 2