Kapat

8 Ocak Çarşamba İddaa Banko Maçlar

Banko Maçlar ve Tahminleri

Darüşşafaka – Aquila Basket Trento

Selçuk Ernak yönetiminde Daçka istenilen basketbolu istikrarlı bir şekilde sergileyemedi fakat ritimlerini yakaladıkları zamanlarda beklentilerin de üzerine çıkabilecek bir potansiyale sahip olduklarını gördük. Anadolu Efes maçında Doron Lamb ve Türk rotasyonundan Kartal’ın katkılarıyla maçın sonuna kadar direndiler. Bu tür maçlarda yüksek motivasyon ve ritimlerini yakalamaları ile birlikte her takıma zorluk çıkarabilecek potansiyaleri var.

Konuk Trento deplasmanlarda pek de güven bir takım değil. Daçka’nın evinde favori olduğunu düşünüyorum.

AS Monaco – Galatasaray

Monaco, Asvel’in ardında Fransa Pro A’nın en önemli ikinci takımı. Koç Sasa Obradovic’te önemli bir etki yaratıyor. Asvel maçının ardından çok da dinlenme fırsatları olmayacak. Temsilcimiz Galatasaray için bir artı olarak yazılabilir.

Koç Ertuğrul Erdoğan yönetiminde 2 sezondur düşük bütçesine çok değerli performans çıkaran bir isim. Koç yetenekli ve gelişmeye açık isimleri bulmakta oldukça başarılı. Galatasaray’ın yabancıları birlikte oynamaktan oldukça keyif alıyor ve atletikleri ile problem yaratabiliyorlar fakat genç isimler olması nedeniyle deplasmanda bazen beklentilerin çok altında kalıp, kolayca dağılabiliyorlar.

Galatasaray’ın 72 ve üzerinde skor üretebileceğini düşünüyorum.

Manresa – Strasbourg

Manresa yeni yıl öncesi oynadığı iki kritik maçı da kazanarak İspanya ACB liginde alt sıralardan uzaklaşmaya başladı. Önce Valencia’yı 79-76 yendiler ve ardından Real Betis’i 89-88’lik skorla mağlup ettiler.

Strasbourg ise Fransa liginde ritmini yeniden kaybetti ve yıl öncesinde 2 kritik maçı da kaybetti. Önce Limoges ve ardından da Dijon’a mağlup oldular. Koç Vincent Collet çok tecrübeli bir isim fakat bu sezon ritim yakalamakta zorlanıyorlar.

Antwerp – AEK

AthensAntwerp’in bu noktada toparlanıp, tekrardan iddialı bir konuma gelmesi pek de kolay durmuyor. Öncelikli olarak Belçika ligine odaklanmayı tercih edebilirler bu noktada ki domestik ligdeki liderliklerini koruyorlar.

AEK ise hem Yunanistan A1 liginde hem de Fiba Şampiyon liginde oldukça başarılı bir sezon geçiriyorlar. Koç Paptheodorou oldukça iyi iş çıkardı. Keith Langford takımın en tecrübeli ismi olduğu gibi Mario Chalmers ile birlikte kilit isimleri.

Deplasmanda AEK’in galibiyet kazanabileceğini düşünüyorum.