Kapat

806 Czarni – Koszalin Basketbol Tahminleri

Czarni için çalkantılı bir sezon oluyor. Daha önce ligimizde oynamış Stelmahers’in çalıştırdığı ekip kötü gidişat sonrası başta Blassingame olmak üzere 3 önemli oyuncusu ile yollarını ayırmıştı ve yerlerine yeterli isimlerle doldurmadılar. Kevin Anderson’I transfer etmekten vazgeçtiler. Johnson yetersiz bir oyuncu ve az sure alıyor. Son transfer Anthony Goods haftasonu ilk maçına çıktı. Son 2 iç saha maçını farklı kaybettiler. Son 5 iç saha maçının 4’ünde 70’e ulaşamadılar. Takımın ana sponsoru Energa’nın takımdan desteğini çekeceği yönünde bir bildiri yayınladı ve bu da kulubü şoke etti.

Koszalin 3 maçlık galibiyet serisi sonrası son 2 maçını kaybetti. Son 7 deplasman maçının 6’sında handikapta kaldılar. Deplasmanda bu sezon rakipleri 69 sayı ortalamasında tuttular. Son maçı Cuma günü oynadılar ve rakiplerinden 2 gün fazla bu maça hazırlanmaları için zamanları oldu. Rakipleri düşük dış şut yüzdesinde tutuyorlar.

Czarni’de problemlere Cesnauskis’in sakatlığı eklendi, haftasonu onun oynamadığı maçta Seweryn de sakatlandı ve yerli statüsünün çok önemli olduğu ligte büyük darbe aldılar. Cesnauskis’in oynaması bekleniyor. Seweryn’in durumu belirsiz. Koç Stelmahers yerli bir oyuncu aradıklarını ama hangi pozisyon için aradıklarını bilmediklerini söyledi. Koszalin’in kazanması sürpriz olmaz. MS2