Kapat

807 Enisey Krasnoyarsk – CSKA Moskova iddaa Tahminleri

Enisey kağıt üzerinde fena kadrolara sahip olmasa da takım olmaktan uzak bir görüntüde olmaları zorlu Rus takımları arasında yer almalarını zorlaştırıyor. VTB kurulduğundan beri sadece bir sene playoff oynadılar. Geçen sezon Fiba Europe Cup’da Final Four oynadılar. Steven Karadzic ile takımın bağı kopmuyor ve yine takımın başına geçti. Kadroda az süre alan yerli oyuncular dışında her sezon olduğu gibi silbaştan yapıldı. Tony Taylor, Andrey Koscheev, Vasili Zavoruev, Suleiman Braimoh, Frank Elegar ve Maalik Wayns ile anlaştılar.

VTB kurulduğundan beri bir sezon hariç her sezon şampiyon olan CSKA Moskova için geçen sezon özel bir sezon oldu. Euroleague’de her sezon en yüksek bütçeli takımlarla yer alsalar da 8 sene sonra finalde şanslarının da yardımı ile şampiyon oldular. Euroleague’in en değerli oyuncusu seçilen De Colo’yu takımda tutmayı başardılar. Itoudis takımın başında 3. sezonuna giriyor. Geçen sezon olduğu gibi çok az hamle yaptılar. Semen Antonov ve James Augustine ile anlaştılar. Geçen sezon sonunda sakatlanan Freeland’ın sakatlığı sonrası ancak yeni yıl döneminde dönmesi beklendiğinden Jeff Ayres’i kadroya kattılar. Hines’ın elinden sakatlık problemi vardı.

Enisey hazırlık döneminde zayıf Doğu Avrupa takımlarına karşı istikrarsız bir görüntü çizdi. Yabancı oyuncuları ile CSKA Moskova’nın yüksek tempolu akıcı oyununa karşılık verip çok düşük skorda kalmayacaklarını ve maçın üst biteceğini tahmin ediyorum. Öncelikli tercihim ilk yarıdan CSKA olacak.