Kapat

808 808 EA Milano – Maccabi Tel Aviv Basketbol Tahminleri

Uzun yıllar finaldeki şanssızlığını 3 sene önce şampiyon olup kıran Milano geçen sezon da ligte ve 20 sene sonra da kupada şampiyonluğa ulaştı. Çok uzun yıllardır Euroleague’de ise hayal kırıklığı yaşıyorlar. Geçen sezon takımın başına Jasmin Repesa geçmişti. Simon, McLean, Cinciarini, Gentile, Kalnietis, Sanders ve Macvan takımda kalırken Awudu Abass, Davide Pascolo, Simone Fontecchio, Ricky Hickman, Zoran Dragic ve Miroslav Raduljica ile anlaştılar.
2013-2014’de efsanevi bir sezon geçirip Euroleague’i kazanan Maccabi, ardından son 2 sezon da Euroleague’de başarısız yıllar geçirdi. Bu sezon öncesinde de kuvvetli bir kadro kurdular. Gal Mekel, Joe Alexander, Maik Zirbes, Colton Iverson, D.J Seeley, Sonny Weems, Victor Rudd, Quincy Miller ve Andrew Goudelock ile anlaştılar. Quincy Miller yaz başında sakatlanmıştı ve sezonun büyük kısmını kaçıracak. Ohayon, Pnini, Smith ve Landesberg bu sezon da kadroda. İsrail milli takımını çalıştıran Erez Edelstein takımın başına geçti. Az süre alan Segev sakatlığından 4 ay oynamayacak.

Maccabi’de son 3 haftadır oynamayan Goudelock haftasonu döndü ve takımının farklı geri dönüşte önemli isimlerinden biri oldu. Geçen hafta hazırlık maçında sakatlanan Weems de bu ay yok. Sezon başında 2 hafta önce lig kupasını kaybettiler. Maccabi ile şampiyon olduktan sonra Ricky Hickman, Milano forması ile bazı maçlarda iyi sinyaller verdi. Milano, sezona İtalya’da Süper Kupa’yı alarak moralli bir başlangıç yaptı. Sakatlık problemleri de geçti. Yüksek skor üretip kazanabileceklerini tahmin ediyorum.