Kapat

813 Aris – Asvel Basketbol Tahminleri

Aris bu sezon sakatlık problemlerinden fazlası ile çekse de Selanik’de her zaman müthiş bir atmosfer yaratıp rakiplerine boğucu üstünlük kuruyorlar. İlk turda beklenenin çok üzerinde mağlubiyet alan ekip önceki turda Strasbourg karşısında sahasında ilk maçta yakaladığı büyük skor avantajı sayesinde turu geçti. Fransa’daki maçta Strasbourg’un eksiklerine rağmen 22 sayı geri düştüler ama farkı eritip turu geçtiler. Çok fazla top kaybı yaptılar. İlk maçta sadece bir sayı bulan Zaras ikinci maçta 19 sayı ile turun kader oyuncusu oldu.

Zayıf bir gruptan zorlanmadan lider çıkan Asvel buna rağmen deplasmandaki grafiği çok iyi değil. Son 5 deplasman maçının 4’ünde 68 sayıya ulaşamadılar. Geçen hafta Fransa’da Liderler Kupası’nı almaya çok yaklaştılar.

Asvel, bu sezon Selanik’de grup aşamasında kazanmayı başardı fakat eleme turundaki atmosfer çok farklı olacaktır. Şampiyonlar Ligi’nde son 5 deplasman maçları alt bitti. Aris’in de son 6 iç saha maçının 5’i alt bitti. Agresifliğin yüksek olacağı bir maç olmasını ve az sayı çıkmasını bekliyorum. Aris’in de çift haneli farkla kazanabileceğini tahmin ediyorum. ALT