Kapat

815 Cedevita Zagreb – Gran Canaria Basketbol Tahminleri

Cedevita ilk 2 maçını kaybettikten sonra son 2 maçta 90 sayı ortalaması yakalayıp kazandı. Geçen hafta Novgorod’u farklı devirdiler. Yabancılarla erken yolların ayrılması sonrası takıma katılan oyunculardan Jackson geçen hafta tek başına maçı aldı denilebilir ve gösterdiği performansla haftanın oyuncusu seçildi. Eski oyuncuları emektar Tomas da kadroya dahil edilmişti fakat artık katkı verebilecek durumda değil. Eski Darüşşafaka’lı Jon Shurna ile anlaştılar.

Gran Canaria, Eurocup’da yoluna ezici galibiyetlerle devam ediyor. 4 maçı 97 sayı ortalaması yakalayıp 19 ve üzeri farkla kazandılar. Çok üstün bir oyun sergiliyorlar. Tüm maçlarda ilk yarıları en az 14 sayı farkla önde kapadılar. Çok yüksek yüzdeli oynuyorlar. Rakiplere ribaundlarda üstünlük kuruyorlar. Skor ve süre dağılımı dengeli sağlanıyor. Kuric’in hikayesi efsanevi bir boyuta ulaşmış durumda.

İki takımın İspanya’da oynadığı ilk maçta Gran Canaria ilk yarı 54 sayı atıp rakibi sahadan silmişti. Gran Canaria grupta oynadığı 4 maçta ilk yarıları ortalama 16 sayı farkla önde kapadı. Dom Sportova’da da Gran Canaria’nın ilk yarıdan çift haneli fark yakalamasını bekliyorum.