Kapat

816 Bosna Hersek – Fransa Basketbol Tahminleri 29 Haziran

Bosna önemli eksiklere rağmen elemelerde sahasında oynadığı iki maçı kazanıp şansını son aşamaya taşıdı. Aday kadroda yer alan Stipanovic, Nurkic, Gordic başta olmak üzere önemli isimler kadroda yok. Draft’ın 29. sırasından seçilen Musa’nın varlığı heyecan yaratıyordu fakat o da yok.

Fransa çok fazla eksiğe rağmen rakiplerini 58 sayı ortalamasında tutup elemelerde tüm maçlarını kazandı. 2009’dan beri geçen yaz hariç her turnuvada yer alan Batum, NBA sezonu sonrası kadroda. Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda takımın en skoreri olan Fournier, NBA’de de en yüksek skor ortalamasına sahip olduğu sezonu geçirdi ve o da takımda yer alacak.

Keza NBA’de yılın savunmacısı seçilen Gobert, Euroleague finalinin flaş oyuncusu Causuer, Euroleague’in en değerli guardlarından De Colo, İspanya liginde asist rekorlarını kıran Heurtel ve Baskonia’nın pivotu Poirier kadroda. O kadar geniş kadroları var ki bu maç için Euroleague kalibresindeki Edwin Jackson ve Mathias Lesort’u kadro dışı bıraktılar. Önemli eksikleri olan Bosna karşısında Fransa’nın farklı kazanmasını bekliyorum.

BU MAÇI EN YÜKSEK ORANLARLA OYNAMAK İÇİN HEMEN TIKLA! NGSBAHİS FARKINI YAŞA!