Kapat

816 MZT Skopje – Lietkabelis Basketbol Tahminleri

Skopje 4 maçını da kaybetti. İlk 3 maçta son ana kadar oyundan ekip geçtiğimiz hafta diğer takımların yaşadığı gibi Gran Canaria karşısında tutunamadı. Kloof ve Drenovac’ın sakatlığı varken son olarak Diabate ile anlaşmışlardı. Thames ve Scott iyi bir sezon geçiriyor. 4 maçın 3’ünde en az 89 sayı yediler. Koç Joncevski istifa etti. Geçici olarak Krstevski ve Knjazev takımı çalıştıracak. Oyunculara kötü sonuçlar sebebi ile para cezası verilmişti.

Lietkabelis ilk 2 maçını kazandıktan sonra son 2 maçta skor sıkıntısı yaşayıp kaybetti. Çok yüksek şut yüzdesine sahipler. Ribaundlarda zorlanıyorlar. Ksistof Lavrinovic ilerleyen yaşına rağmen iyi bir performans gösteriyor. Kardeşi Darjus da sakatlıktan dönmüştü.

İki takımın oynadığı ilk maç öncesi Skopje’de yaşanan problemlere rağmen Skopje farklı geriden gelip maçı kazanma noktasına getirmiş fakat son saniyelerde yediği basket ile 90-89 kaybetmişti. Koç değişikliği sonrası da Skopje çok yüksek tempolu oynuyor. Yine yüksek skorlu bir maç olacağını tahmin ediyorum. ÜST