Kapat

816 Venezia – Avellino Basketbol Tahminleri

Çok uzun yıllar sonra geçen sezon Eurocup ile Avrupa sahnesine dönen Venezia bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde yer aldığı zayıf grupta iç sahada maç sonlarını daha iyi oynayarak son 16’ya kalmayı başardı. Bir önceki turda kadro olarak çok üstün oldukları Ventspils’i çok zor eleyebildiler. Tempoyu düşürüp rakiplerini bozuyorlar. Son 5 iç saha maçlarının 4’ü alt bitti.
İtalya liginde de bu sezon çok fazla maçta rakiplerini 76 sayının altında tuttular.

Grubunu lider tamamlayıp çıkan Avellino düşük tempoda setlere bağlı oynayan ve rakiplerini bozan bir takım. Son 7 maçta rakipleri 63 sayı ortalamasında tuttular. İtalya liginde de geçen ay Milano gibi bir takımı 68 sayıda tutup kazanmışlardı. Cusin sakatlığından yok. Ragland sakatlığına rağmen mücadele ediyordu. Lietuvos Rytas’ın yıldız guardı David Logan’ı transfer ettiler.

Venezia ekibi son 1 aydır formsuz ve net bir şekilde skor sıkıntısı artmış durumda. Şampiyonlar Ligi’nde son 5 iç saha maçında rakipleri 65 sayı ortalamasında tuttular. Avellino da Şampiyonlar Ligi’nde son 5 deplasman maçında rakiplerini 68 sayı ortalamasında tuttu. Düşük tempolu az skor çıkmasını beklediğim bir mücadele olacak. Konuk ekibin de maça sürpriz yaparak başlayacağını ve ilk yarıdan üstünlük kuracağını tahmin ediyorum. ALT