Kapat

818 Zalgiris – Galatasaray Basketbol Tahminleri

Zalgiris Euroleague’de oynadığı 6 maçın 5’ini kaybetti. Geçen hafta Barcelona deplasmanında Brock Motum’un 11/12 ile 26 sayılık performansına rağmen kaybettiler. Kevin Pangos sezon başından beri çok düşük yüzde ile oynuyor. Westermann takımın en önemli skor potansiyeli. 6 maçta 77 sayı ortalaması ile oynuyorlar. Maç başına yaptıkları 15 top kaybı ile bu alanda ligin en kötü takımı durumundalar. Dış savunmada da ligin en kötü takımlarından biriler.

Galatasaray geçen hafta Olympiakos karşısında çok önemli bir galibiyet almayı başardı. Diebler benchten gelip 17 sayılık katkı verdi. Dentmon yavaş yavaş eski ritmini bulmaya başlıyor. Sinan Güler yaptığı 12 asist ile kariyer rekoru kırdı. Hücumda çok daha derli toplu bir görüntüdeydiler.

Zalgiris’in guardlarının istikrarsız performansları, yaptıkları çok fazla basit top kayıpları bir anda takımın ritmini bozabiliyor. Galatasaray aldığı Olympiakos galibiyeti ile bir çıkış arayışında. Sezona kötü başlayan Galatasaray için deplasmandaki hedef maçlarından birisi. Galatasaray’ın zor da olsa kazanmasını bekliyorum. MS2