Kapat

820 Ulm – Alba Berlin Basketbol Tahminleri

30 EYLÜL CUMARTESİ / Lig tarihinin en özel yıllarından birini Ulm geçen sezon geçirdi. Nisan ayına kadar ligde maç kaybetmeyen ekip buna rağmen playoff’da kırılabileceğini ilk turda göstermişti. Ardından yarı finalde elendiler. 5 senedir Thorsten Leibenath takımın başında. Gunther, Kramer, Ohlbrecht ve Butler dışında takımı koruyamadılar.

Rubit, Bamberg’e Hobbs, Bayern’e Babb Lokomotiv Kuban’a, ligin yıldızı Morgan da Tofaş’a gitti. İsmet Akpınar, Luke Harangody, Toure Murry, Isaac Fotu, Joseph Lewis ve Ryan Thompson ile anlaştılar. Uzun yıllar boyunca Almanya ligini domine eden Alba Berlin, 2008’den beri şampiyon olamadı. Son 6 sezonun 4’ünde de lige çeyrek finalde veda ettiler.

Geçen sezon sonuna doğru Ahmet Çakı ile yolları ayırmışlardı. Büyük tecrübe Aito Garcia Reneses takımın başına geçti. Almanya kupasını üst üste 4 sezonun 3’ünde kazandıktan sonra geçen sezon yarı finalde kaybettiler. Vargas, Giffey, Siva, Radosavljevic takımda kaldı. Marius Grigonis, Stefan Peno, Spencer Butterfield, Dennis Clifford ve Luke Sikma ile anlaştılar.

Alba Berlin’de Butterfield sakatlığından Ekim ayı sonunda dönebilecek. Hazırlık döneminde genel olarak skor sıkıntısı yaşadılar ve kötü görüntü verdiler. Ulm ise iyi bir görüntü verdi. Kazanarak sezona bir başlangıç yapmalarını bekliyorum.

BU MAÇI EN YÜKSEK ORANLARLA OYNAMAK İÇİN HEMEN TIKLA! GOLDEN BAHİS FARKINI YAŞA!