Kapat

822 Lokomotiv Kuban – Valencia Basketbol Tahminleri

Geçen sezon organizasyon olarak tarihi bir sezon geçirip Euroleague’de Final Four’a kalan Lokomotiv Kuban’da bu sezon kadroda büyük kayıplar yaşansa da tecrübeli kaliteli oyunculardan dolu bir takım kurmuşlardı. Fakat bu kez takım kimyasını sağlayamadılar. VTB’deki kötü görüntü Eurocup’da da sürüyor. Eurocup’da düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Ryan Broekhoff ritmini bulamadı. Zubkov aldığı sürenin karşılığını veremiyor.

Valencia her sezon aynı istikrarı koruyan bir organizasyona sahip. Bu sezon Eurocup’da ilk 3 maçı sahalarında oynadılar ve Hapoel maçı hariç diğer iki maçı rahat kazandılar. Yeni transfer Kravtsov forma giymeye başladı. Van Rossom ağır sakatlığı sonrası dönüş yaptı. Ribaundlarda rakiplere üstünlük kuruyorlar. Gruptan avantajlı bir konumda çıkma adına deplasmanda önceki sezonlarda yaşadıkları bazı sürprizleri yaşamamaları gerekiyor. Martinez tecrübesini ortaya koymuş durumda. Dubljevic sakatlığından oynamayacak.

Lokomotiv Kuban, Eurocup’da son iç saha maçında tempolu ve akıcı oynayan Ulm karşısında daha ilk çeyrekten dağılıp ardından toparlanamamıştı. Haftasonu ligte aldığı sürpriz mağlubiyetin ardından reaksiyon göstermesini beklediğim Valencia’nın da galibiyet çıkartmasını bekliyorum. MS2