Kapat

824 Prokom Gdynia – Czarni Slupsk Basketbol Tahminleri

30 EYLÜL CUMARTESİ / Uzun yıllar ligi domine ettikten sonra kuvvetli sponsor desteğini kaybeden Prokom son yıllarda çeyrek finali aşamadı. Diğer kulüplerden farklı olarak yerli oyuncuların gelişimine önem vereceklerini belirtmişlerdi. Yabancı oyuncu olmadan mücadele edecek tek takımlardı ve Şubat ayı sonuna kadar ligte kadro kapasiteleri açısından başarılardı.

Ama ardından son 12 maçta 11 mağlubiyet aldılar. Przemyslaw Frasunkiewicz, geçen sezondan beri takımın başında. Koszalin’i çalıştırmış Kamil Sadowski de onun yardımcı antrenörü oldu. Matczak, şampiyon Zielona Gora ile anlaşırken geri kalan kadroyu korudular. Yine genç yerli birkaç oyuncu eklediler.

Czarni, son 3 sezonda yarı finale yükselmeyi başardı. Geçen sezon ise büyük sürpriz oldu. Son 9 maçta 7 galibiyet alarak playoff’a kalan ekip ilk turda normal sezon lideri Anwil’i elemeyi başarıp herkesi şaşırttı. Önceki 2 sezon Szczecin’i çalıştıran 37 yaşındaki Marek Lukomski takımın başına geçti.

Cesnauskis ve Seweryn takımda kaldı. Dominic Arts, Piotr Stelmach, Daniel Wall, Andrzej Urban, Lauris Blaus ve Justin Watts ile anlaştılar. Stephen Hurt’u kadroya katmışlardı fakat beğenilmedi ve yollar ayrıldı. Czarni’de 2 hafat önce koç Lukomski takımın çok eksik olduğunu ve 8 oyuncuya sahip olduklarını antrenmanda maç yapamadıklarını belirtmişti.

Prokom hazırlık döneminde berbat bir görüntü sergiledi. Czarni için de farklı bir durum yoktu ve potasında çok yüksek skorlar gördü. Bu maçta da yüksek skor çıkabilir.

BU MAÇI EN YÜKSEK ORANLARLA OYNAMAK İÇİN HEMEN TIKLA! GOLDEN BAHİS FARKINI YAŞA!