Kapat

824 Villeurbanne – Limoges Basketbol Tahminleri

24 EYLÜL / 2 sene önce harika bir playoff dönemi geçirip geriden gelip şampiyonluğa ulaşan Asvel Villeurbanne, geçen sezon da müthiş bir sezon geçirmiş Monaco’ya ilk turda büyük şok yaşatıp yarı finale çıktı ve ilk 2 maçı deplasmanda kazanarak başladığı yarı final serisinde sonraki 3 çekişmeli geçen maçı kaybedip elendi.

4 senedir JD Jackson takımın başında. Charles Kahudi geçen sezon sakatlık probleminden dolayı bir türlü düzgün oynama şansı bulamadı. Onunla birlikte takımın önemli oyuncuları Watson, Nelson ve lang takımda kaldı. John Roberson, Justin Harper, A.J Slaughter, David Lighty ve Alpha Kaba’yı transfer ederek iyi bir kadro kurdular.

Arka arkaya şampiyonluklarla eski görkemli günlerine döndüğü düşünülen Limoges, son 2 senedir playoff yapamadı. Sezon sonunda Vujosevic’in ardından Toulon’u çalıştırmış Kyle Milling takımın başına geçti. Başkan Forte, arkadaşı Olivier Bourgain’i takımın genel menajeri yaptı.

Üst üste takımda 7. sezonuna girecek Frejus Zerbo dışında takımı yenilediler. Brian Conklin, William Howard, Mouhammadou Jaiteh, Jean-Frederic Morency, Kenny Hayes, Josh Carter, Danny Gibson ve A.J English ile anlaştılar. İki takım da lig için kuvvetli kadrolar kurdu. Asvel hazırlık döneminde kötü bir görüntü verdi. Akıcı tempolu oynayan Limoges’un skor sıkıntısı çekmeyeceğini ve galibiyeti zorlayacağını tahmin ediyorum.