Kapat

826 AEK – Aenk Maç Tahmini

Sezona kötü başlayan AEK sonrasında yaptığı transferlerle çok kuvvetli bir kadroya sahip oldu ve iyi bir çıkış yakaladı. Son 7 maçta 5 galibiyet aldılar. Son 2 maçta 97 sayı ortalaması yakaladılar. Mensah-Bonsou geldiğinden beri adeta potayı kiralamışçasına istediğini yapıyor. English iyi bir sezon geçiriyor. Son 7 iç saha maçında 6 galibiyet aldılar. Son 6 iç saha maçında 86 sayı ortalaması yakaladılar. Fazla üçlük isabeti buluyorlar. Ribaundlarda rakiplere üstünlük kuruyorlar.

AENK sezona iyi başlamış hatta sezonun başında Olympiakos’u bile devirmişti. Fakat ardından büyük düşüşe geçtiler son 11 maçta 9 mağlubiyet aldılar. Son 6 maçta 74 sayıyı bulamadılar. Vasilopoulos’un kariyeri sakatlıklarla darmadağın olmuştu onu almaları hata oldu ve çok kötü oynuyor. Cade Davis çok kötü bir sezon geçiriyor. Duvnjak çok düşük yüzdeli oynuyor. Son 4 deplasman maçında 70’i aşamadan kaybettiler.

Ligin ilk yarısında AEK, AENK deplasmanında kazanmıştı. AEK sahasında ilk yarıları ortalama 7 sayı farkla önde kapatıyor. AENK da deplasmanda ilk yarıları ortalama 3 sayı farkla geride kapatıyor. İlk yarıdan AEK’nın farkı açıp kazanmasını bekliyorum. Ayrıca yüksek skorlu bir maç olacağını düşünüyorum.

İY 1 ve ÜST TS:154,5