Kapat

826 Buducnost – Unicaja Malaga Basketbol Tahminleri

Buducnost, uzun yıllardır Eurocup’da yer alıyor ve son 3 sezonda grup aşamalarını geçemedi. Bu sezon ilk turu geçmek kolay gibi gözükse de zorlu bir grupta yer alıyorlar. İlk maçta Murcia deplasmanında hep rakibi kovaladılar fakat bir türlü öne geçemediler ve mağlup oldular. Fazla dış şut denediler ve düşük şut yüzdesi ile oynadılar. Williams’ın takımı taşıması beklenirken çok kötü oynadı. Reynolds da düşük dış şut yüzdesi ile mücadele etti. Savovic ekstra bir performans gösterdi.

Son yıllarda Plaza yönetiminde dirençli ve inatçı bir Malaga takımı var. Şampiyon olduklarından beri 11 senedir ligte finale yükselemediler. Euroleague’de 9 senedir Top 16’yı aşamadılar ve ilk kez Eurocup’da mücadele edecekler. Nedovic, Suarez ve Smith’i kadroda tuttular. Dejan Musli, Adam Waczynski, Kyle Fogg, Jeffrey Brooks, Oliver Lafayette ve Juan Garcia ile anlaştılar.

Malaga haftasonu bir diğer Eurocup takımı Gran Canaria’ya 89 sayı atıp kazandı. Zaten İspanya liginde 4 maçın 3’ünde 89 sayıya ulaştılar. Nedovic, haftasonu gösterdiği performans ile haftanın oyuncusu seçildi fakat bu maçta sakatlığından oynamayacak. Buducnost da Adriyatik liginde çok yüksek skorlu maçlar oynuyor. Podgorica’da iki ekibin maçında yüksek skor çıkması şaşırtmaz. Konuk ekip de kazanabilir.