Kapat

826 Skopje – Gran Canaria Basketbol Tahminleri

Skopje’nin 3 sezon önceki Eurocup macerası hayal kırıklığı ile sonuçlanmış ve sadece bir galibiyet alabilmişlerdi. Bu sezon ise birçok denk takımın yer aldığı gruptan çıkma şansları var. Fakat maç sonunu kötü oynamaları kazanabilecekleri 3 maçı kaybetmelerine neden oldu. Geçen hafta Novgorod’da son çeyrek ve uzatmada toplam 24 sayı fark yediler. Sakatlık problemleri varken Clark, Gjuroski ve son olarak Souleyman Diabate ile anlaştılar. Düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Ribaundlarda zorlanıyorlar. Koç değişimi de bir şey fark ettirmedi.

Geçen sezon Eurocup’da dominant bir sezon geçiren Gran Canaria buna rağmen temsilcimiz Galatasaray’a bir basket fark ile elenip finalin kapısından dönmüştü. Bu kez de finalin net adayı olduklarını ilk 3 maçta ortaya koydukları ezici performans ile gösterdiler. 3 maçta 97 sayı ortalaması yakaladılar. Çok yüksek yüzdeli oynuyorlar. Ribaundlarda rakiplere üstünlük kuruyorlar. Kuric’in sahalara dönüşü dışında performansı da büyük takdiri hak ediyor.

Gran Canaria, Eurocup’da 3 maçta da ilk yarıdan 50 sayıyı bulmayı başardı ve ilk yarıları çift haneli farkla önde kapadı. Üsküp’de de ilk yarıdan maçı bitirmelerini bekliyorum. İY2