Kapat

828 Ulm – Hapoel Jerusalem Basketbol Tahminleri

Ulm kadro kalitesinin üzerinde basketbol oynayan bir ekip. Almanya ligindeki kusursuz performansı sonrası Eurocup’da da grupta son 2 maçı kazandılar. Son Eurocup maçını 2 hafta önce Krasnodar’da oynadılar ve Kuban’ı farklı geçtiler. Yüksek dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Guenther ligte olduğu kadar henüz Eurocup’da tecrübesini yansıtamamış durumda.

Amara Stoudemire’in bu sezon takıma katılması ile herkesin dikkatini çeken Hapoel Jerusalem, takım kimyasını yakalamış durumda. İsrail ligindeki başarılı grafiklerini Eurocup’a bu sezon taşımayı başardılar. 3 maçı ortalama 86 sayı üretip kazandılar. 2004’de kazandıkları kupada bu sezon da ses getirebilirler. İçerden fazla isabet buluyorlar. Jerrells, Kinsey ve Dyson üçlüsü öne çıkmış durumda.

3 sene önce Eurocup’da eleme turunda Hapoel Jerusalem, Ulm’u elemeyi başarmıştı. Hapoel Jerusalem geçen sezon Eurocup’da deplasmanda 8 maçta 7 mağlubiyet almıştı. Bu sezon ise 2 deplasman maçını da kazandılar. Yüksek tempolu ve açık alan basketbolunu seven oyunculardan oluşan iki ekibin mücadelesinde bol skor çıkmasını bekliyorum.