Kapat

829 CSKA Moskova – Bamberg Basketbol Tahminleri

CSKA Moskova 3 maçlık mağlubiyet serisi sonrası geçen hafta Milano karşısında beklenildiği gibi patlama yapıp farklı kazandı. De Colo uzun süren sakatlığı sonrası kendini buldu. Vorontsevich son dönemde fena oynamıyor. Kulagin bu sezon sadece Milano maçlarında öne çıktı. Teodosic’in performansında son dönemde düşüş var. Almanya’da Teodosic 7 üçlük isabeti ile çok etkili oynamıştı.

Bamberg arka arkaya 6 maçta 5 galibiyet sonrası geçen hafta Unics Kazan deplasmanında adeta dondu, her zamanki akıcı görüntüsünden uzak bir maç sergileyip kaybetti. Geçen ayın MVP’si Melli’nin rahatsızlığı vardı ve hücumda etkisiz kaldı. Berbat şut yüzdesi ile oynadılar. Miller iç sahada üstün bir performans gösteriyor. Strelnieks formda. Deplasmandaki karneleri iç açıcı olmasa da çok fazla deplasman maçını son anlarda kaybettiler.

İki takımın Almanya’daki ilk maçında Bamberg büyük farktan geri gelip maçı yine son topa taşımış ve Fridzon’un basketi ile CSKA 90-88 kazanmıştı. CSKA Moskova son 7 iç saha maçının 6’sında 90 sayıyı aştı ve bu 6 maçta en az 165 sayı çıktı. Bamberg’in rakibin yüksek tempolu oyununa ayak uydurup hızlı geçiş hücumlarından sayı bulmakta zorlanmayacağını ve keyifli yüksek skorlu bir maç olacağını tahmin ediyorum.