Kapat

831 Paok – Panathinaikos Maç Tahmini

PAOK kupada uzun yıllardır final yüzü görmüyor. Bu sezon da bunu yapmaları için devlerden birini devirmeleri gerekecek. Ligte 6 maçlık galibiyet serisinin ardından son 4 maçta 66 sayı ortalamasında kalıp 3 mağubiyet aldılar. Ligte son 6 iç saha maçında rakipleri 65 sayı ortalamasında tuttular. Haralampidis ve Kakaroudis sakatlanıp sezonu kapamıştı. Bremer, takımdan ayrılmıştı. Carter formda. Eurocup’a veda etmişlerdi.

Önceki 4 sezon Yunanistan’da kupayı kazanan Panathinaikos bu kez sezon başında Olympiakos’u devirerek kupanın geri kalanı için rahat bir nefes almıştı fakat işleri kolay olmayabilir çünkü bu maçtaki rakipleri PAOK deplasmanında son maçları tatsız bitmişti. Bu sezon ligte Olympiakos deplasmanı dışında 7 deplasman maçında 71’den fazla sayı yemediler. Tabi son 6 deplasman maçında 77 sayıyı aşamadılar. Batista formda.

Panathinaikos’u bu sezon en çok şoke eden sonuç Euroleague’de değil geçen ay PAOK deplasmanında gelmişti. PAOK rakibini düşük dış şut yüzdesinde tutup fazla top kaybına zorlayıp 71-54 kazanmıştı. Bu kez Panathinaikos’un çok daha konsantre oynayacağını tahmin ediyorum ama yine hem de final uğruna sert savunmaların ön planda olacağı bir maç olmasını bekliyorum. ALT TS:143,5