Kapat

832 Banvit – İstanbul Bşb Maç Tahmini

Banvit zorlu bir dönemecin ardından nispeten daha rahat bir fikstürle lige geri dönüyor. Geçen hafta Galatasaray karşısında direnemeyip mağlup olmuşlardı. C.Davis iyi formunu sürdürürken Rowland ve Mejia ikilisinin de istikrarlı katkısı çok önemli. Ayrıca J.Baron’ın yavaş yavaş devreye giriyor olması takım adına en kritik nokta diyebiliriz. Çünkü sezon başından beri üçlük çizgisinde ciddi problem yaşayan Banvit’in hücum alternatiflerini geliştirmesi için Baron oldukça önemli bir parça konumunda.
İBB ise çok iyi bir seri yakaladı. Aralık ayının sonundan beri sadece Daçka deplasmanında kaybettiler. Geçen hafta da Uşak’ı rahat geçtiler. Vujacic takımını sürükleyen isim olurken Wright, Stepheson ve Jenkins çift haneli skor üreten diğer isimler oldular.
Banvit içeride skor bulma konusunda neredeyse hiç problem yaşamıyor. Zaten hücum konusunda da son haftalarda formdalar. Fakat İBB’nin şuta dayalı oyunu da Banvit’e ters gelecek gibi görünüyor. Banvit’in yine 80’leri bulacağını, İBB’nin de 70’li sayılarda kalabileceğini düşünüyorum. Bu durumda 150,5’tan üst tercihi mantıklı görünüyor. Altı/Üstü: Üstü Oran: 1.7